רוויטל רייך

רוויטל רייך

אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות בתים פרטיים – שילוב של יוקרה ופונקציונליות

אדריכלות בתים פרטיים – שילוב של יוקרה ופונקציונליות

מתכננים לבנות את בית חלומותיכם? הצעד הראשון הוא בחירת האדריכל שיתכנן את הבית בשיתוף פעולה הדוק איתכם ויגיע לתוצר עליו אתם חולמים. כאשר מתכננים בית מגורים חשוב לשכור את שירותיו של אדריכל המתמחה באדריכלות בתים פרטיים ןלמה זה כל כך חשוב? . אדריכל מוצלח הוא כזה המסוגל להגשים את החלומות והשאיפות של הלקוח שלו ולהביא אותם לידי ביטוי בנכס מרהיב ומעוצב המתוכנן בקפידה כך שיהיה יוקרתי ופונקציונלי בו זמנית. אדריכלות בתים פרטיים מבוססת על נקודת מבט הוליסטים עם דגש נפרד לכל אחד מחלקי הנכס כשלעצמו והשילוב הזה הוא מה שיוצר סביבת מגורים חדשנית ונעימה.

אדריכלות בתים פרטיים משלבת בין כל העולמות

אדריכלות בתים פרטיים נועדה לשלב בין מראה המשקף רמת חיים גבוהה לבין שימושיות בחיי היום יום. למשל, נושא התאורה. כחלק מקידום ראיית עולם אקולוגית, השאיפה כיום בתחום של אדריכלות בתים פרטיים היא לעשות מקסימום שימוש במקורות תאורה טבעיים, החודרים אל הבית במשך היום. כדי שאור השמש יחדור בצורה אופטימלית ויאיר את החלקים החשובים בבית, מתכננים היטב את מיקום וגודל החלונות, הדלתות הפונות למרפסת ועוד. עם זאת, יש להביא בחשבון במקביל גם את השימוש בתאורה מלאכותית בשעות הערב ולכן אדריכלות בתים פרטיים מתמקדת גם במיקום אסטרטגי של גופי תאורה.

עוד שילוב בין מראה מעוצב ואסתטי לבין פרקטיות, בא למשל לידי ביטוי במטבח, שנחשב לאחד החללים החשובים ביותר בבית. מטבח מודרני צריך להיות מעוצב למשעי אך גם מרווח ומתוכנן בקפידה כך שיכיל בקלות את כל המכשירים החשמליים בהם משתמשים בזמן הבישול והאפייה וגם משטח עבודה גדול ונוח.

היבטים נוספים הם תכנון מדרגות בתוך ומחוץ לבית, תכנון הבריכה – שצריכה לשדר איכות חיים גבוהה ובו זמנית להשתלב היטב עם האווירה של הנכס כולו ושימוש בחומרי גלם מסוימים בתוך ומחוץ לבית, כגון מרצפות קלות לניקוי, חיפויי קירות חוץ מרהיבים העמידים בפני פגעי מזג האוויר ועוד.

אדריכלות בתים פרטיים – כך תבחרו נכון

כדי לבחור היטב את האדריכלים שיבצעו את הפרויקט שלכם, חשוב לקבל עליהם המלצות אמינות. בחלק מהמקרים כדאי לבקר פיזית בנכסים שאותם הם תכננו, כדי להתרשם מאיכות התכנון ולהבין אם סגנון העיצוב של האדריכל תואם לזה שאתם שואפים אליו בנכס שלכם. כמו כן, כדאי להיפגש עם כמה אדריכלים, לבדוק שיש ביניכם חיבור בין-אישי טוב ותקשורת זורמת, שקריטיים להצלחת הפרויקט וכי התקציב שלכם הולם את העלויות שהאדריכל נוקב בהם. לאחר שתחליטו איזה אדריכל יוביל את הפרויקט, הוא יבצע אפיון מדויק כדי לתכנן את הנכס המושלם עבורכם.

בואו נצ'וטט
1
אשמח לשוחח איתך
Scan the code
הי,
שמי רויטל ממשרד אדריכלות ועיצוב פנים, רויטל רייך.
נא לציין את נושא הפנייה ולהשאיר שם וטלפון על מנת שאוכל לחזור בהקדם, תודה :)