פיסה של שקט בעיר
רויטל רייך

רויטל רייך

אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות ירוקה

בשנים האחרונות אנו נמצאים בגל הולך וגובר של מודעות לאיכות הסביבה. מצד אחד, זה טוב – אנחנו ממחזרים, אנחנו בודקים בכל העת האם מה שאנחנו עושים במישור האישי, החברתי או העסקי שלנו הוא "נכון" מבחינה סביבתית (כלומר, האם הוא ירוק, ידידותי לסביבה או אקולוגי) ויוצרים לבאים אחרינו (ילדינו, נכדינו, ניניינו) עולם בר קיימא ובריא יותר.

מצד שני, אנחנו נאלצים כל הזמן ללמוד מונחים חדשים, שעד מהרה הופכים לסטנדרט, בכל תחום שבו הם נוגעים. כך, למשל, כיום, אדריכלות ירוקה הפכה לגביע הקדוש של תחום האדריכלות הפרטית (בעיקר), אולם, קיימים לא מעט פרויקטים מסחריים שאף הם מוקמים באמצעות אדריכלות ירוקה.

מהי אדריכלות ירוקה?

מאחר ומדובר בקונספט המערב לא מעט גורמים בתהליך הבנייה, סביר להניח שתקבלו מספר תשובות בהתאם לבעל המקצוע ששאלתם – אז בואו נעשה סדר.אדריכלות ירוקה היא קודם כל חשיבה על ניצול מיטבי של תנאי השטח, קרי, המגרש. "אדריכל ירוק" יתכנן מבנה שמביא לידי ביטוי את כיווני השמש והרוח וינצל אותם לטובת דיירי הבית.

חלק מהעונים על השאלה מהי אדריכלות ירוקה, יתייחס להליכי הבניה של המבנה המוקם, מתוך נקודת המבט של הימנעות מפגיעה באיכות הסביבה ו / או במשאבים הטבעיים המתכלים. 

אחרים – יתייחסו לתפעול הבית באופן מיטבי ותוך ניצול אופטימלי של המשאבים הטבעיים שנתן לנו הטבע – כדוגמת אור השמש המומר לחשמל המספק את צרכי הגרים בבית, שימוש במים אפורים להשקיה, תכנון פנימי של הבית בהתאם לכיווני האוויר על מנת לחסוך באנרגיית חימום, קירור ותאורה, שימוש באור טבעי ועוד…

בנייה ירוקה מתייחסת גם לשימוש במשאבים קיימים, אבל כאלה הממזערים את הפגיעה בסביבה, כך שכמו שצויין קודם, לכל אחד מהעוסקים במלאכת הבנייה (בין אם מדובר בקבלנים, אדריכלים, יועצים סביבתיים וכן הלאה) פרשנות משלו למושג 'אדריכלות ירוקה'.

אדריכלות ירוקה וקיימות

אמנם, למונח אדריכלות ירוקה קיימים אינספור פרשנויות שונות, אולם, אין זה ממעיט, ולו כשמץ, מהצורך במציאת חלופות בריאות וירוקות יותר לשיטות הבניה המזיקות הקיימות והנהוגות כיום. לכן, אם אתם מתכוונים להיכנס לפרויקט של בניית בית ואיכות הסביבה חשובה לכם, רצוי שתגבשו את ההגדרה שלכם לכך, ותמצאו אדריכל שהוא שותף להשקפתכם בנוגע לשמירה על איכות הסביבה – בין אם במהלך בניית הבית ובין אם בתפעולו לאחר מכן.

רוויטל רייך אדריכלות מודרנית

ביתו של אדם הוא מקדשו. על כן אני מייצרת אדריכלות פונקציונלית מודרנית המותאמת לצרכיו, לסגנון חייו ולחלומותיו של הלקוח – תכנון אדריכלי ועיצוב פנים ייחודי ומדויק לכל אחד מלקוחותיי. אני מזמינה אתכם לעבור תהליך מיוחד, מרתק ומעצים.

בואו נצ'וטט
1
אשמח לשוחח איתך
Scan the code
הי,
שמי רויטל ממשרד אדריכלות ועיצוב פנים, רויטל רייך.
נא לציין את נושא הפנייה ולהשאיר שם וטלפון על מנת שאוכל לחזור בהקדם, תודה :)